niedziela, 29 października 2023

Żar Szeroka (Jastrzębie Zdrój) - Zryw Bzie (Jastrzębie Zdrój) 29.10.2023

Fotorelacja wraz z opisem z meczu: C-klasa Rybnik.

Mecz 2023: 95

Żar Szeroka (Jastrzębie Zdrój) - Zryw Bzie (Jastrzębie Zdrój) 29.10.2023 (1-3) 9-Poziom

Att: 110 H: 14:00 Cena: 5 zł MOV

Ależ pozytywna niespodzianka. Żar przygotował na ten mecz bilety i to bardzo duże o szerokości kartki A4. Ponadto w sprzedaży był ten sam bilet na twardej tekturze, który imitował bilet pamiątkowy na złotym papierze. Brawo za pomysł. Ten drugi bilet otrzymałem po meczu. Cegiełkę mógł kupić kto chciał.

Gospodarze na niebiesko-czarno.

Wielkie derby miasta Jastrzębie-Zdrój. Kilka lat temu byłem już na tym meczu derbowym, który był rozegrany przy ulicy Kościelnej. Nominalnym gospodarzem był wtedy Zryw - Link.

Kibice Zrywka byli doskonale przygotowani do meczu. Był grill, woda sodowa, doping i oprawa o której w dalszej części relacji.

Królestwo Szerockie - piękna nazwa na ławce rezerwowych.

Widok na stadion.

Przygotowania do oprawy. "To je liga".

Jadąc na ten mecz, liczyłem na bilety, ponieważ miałem przedmeczowe przecieki. Nie spodziewałem się jednak oprawy z rac świetlnych w wykonaniu Tifosi Zrywka - Link.

"-Ile wziąłeś rac?
-jedną,
-o k***a, to są derby a nie msza święta".

Race odpalono w 52 minucie, ponieważ Zryw powstał w 1952 roku.

W sektorze gości, załapałem się nawet na smaczną giętą. Podziękowania dla kucharza ;).

Jeszcze jedna oprawa z gaszonego grilla.

W pierwszej połowie nie padła żadna bramka. Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze, po bramce z rzutu karnego. Goście dość szybko wyrównali po strzale z około 11 metrów. Gol na 1-2 padł po pięknej podcince i cieszynce a'la Tomasz Frankowski. Film z niniejszej bramki - Link. Bramka 1-3 padła po strzale z dystansu, gdzie piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki.

Podziękowania dla kibiców.

Na koniec trybuna główna i prawdziwy old school.

Niewątpliwie był to piękny mecz piłkarsko-kibicowski. Plułbym sobie w brodę, gdybym jednak pojechał gdzie indziej. Często jest tak, że najlepsze mecze są najbliżej chałupy.

Tego dnia widziałem pierwszy dwa pełne mecze w Jastrzębiu. A tak kończył się ten piękny piłkarsko dzień w tym mieście.