sobota, 23 lipca 2022

West Ham United FC (Londyn) U-19 - FC Fastav Zlín U-19 23.07.2022

Fotorelacja wraz z opisem z meczu Sparingowego w ramach turnieju Zlatý kahan. Mecz trwał 2x30 minut.
Mecz 2022: 63

West Ham United FC (Londyn) U-19 - FC Fastav Zlín U-19 23.07.2022 (2-4) Turniej - Havirov

Att: 110 H: 12:00 Cena: 0 Kc MOV

Stadion Dukla (Havirov)

Plakat z planem turnieju wisiał przy wejściu na obiekt. To mój drugi mecz turnieju, po spotkaniu Górnik Zabrze - West Bromwich Albion. Turniej składał się jakby z dwóch faz grupowych. Zwycięzcy każdej z trzech trzy zespołowych grup, spotkały się w grupie finałowej. Analogicznie było z drużynami, które zajęły drugie i trzecie miejsca. W decydującej fazie grupowej, mecze był rozgrywane krócej, czyli 2 razy po 30 minut. Powodem był pewnie fakt, że niektóre drużyny musiały rozegrać dwa mecze jednego dnia. Gdyby turniej trwał nieco dłużej, może nie byłoby takiej sytuacji. Moim zdaniem turniej powinien być rozgrywany w pełnym wymiarze czasowym od początku do końca.

Trzeci i decydujący mecz grupowy, obejrzało nieco ponad 100 widzów.

West Ham na czarno.

W drużynie angielskiej było wiele czarnoskórych zawodników. Ciekawe, czy jakiś zawodnik West Hamu zagra kiedyś w Premierleague.

Na ławce rezerwowych West Hamu z prawej strony w czerwonej czapce, prawdopodobnie trener tej drużyny. Jest nim Kevin Keen, mający na koncie wiele występów w Premierleague.

Szkoda, że goście zagrali w koszulkach treningowych tj. bez numerów. W dodatku nigdzie na stronie turnieju nie znalazłem składów drużyn.

Mecz chociaż trwał tylko 60 minut, miał niesamowity przebieg. Przed decydującym, trzecim meczem w grupie wiadomo było, że jeżeli wygra Zlin z West Hamem, wszystkie drużyny w tym także Ruh Lwów, będą miały po tyle samo punktów (jedna wygrana, jedna przegrana). Ale po kolei. Mecz decydujący o wygranej w turnieju, od początku toczył się pod dyktando West Hamu. Zlin wykorzystał jednak swoje dwie jedyne sytuacje podbramkowe i do przerwy prowadził 2-0. W tym momencie  wszystkie drużyny miały po tyle samo punktów i o wygranej decydowały bramki. Na tę chwilę Zlin był zwycięzcą. W drugiej połowie Anglicy się obudzili. Doprowadzili do remisu 2-2, ale z tego co się nie mylę, wygraną w turnieju dawała im nawet porażka jedną bramką. Rozpoczęły się jednak 3-4 ostatnie minuty meczu i stało się coś zupełnie nieoczekiwanego. Zlin potrzebował dwóch bramek i dwie zdobył, co dało im wygraną w całym turnieju. Takiego czegoś to ja nie widziałem chyba od czasu meczu Bayernu z Manchesterem w finale Ligi Mistrzów, kiedy mecz oglądałem przed telewizorem.

Baner turnieju z patronem Martinem Lukesem.

Niepocieszona drużyna West Hamu.

Ruh Lwów

Nagrody.

Fastav Zlin odbiera nagrody.

Skład West Ham z oficjalnej strony klubu. Ciekawe, czy jakiś zawodnik zrobi dużą karierę :P.