Fotorelacja wraz z opisem z meczu Sparingowego w ramach turnieju Zlatý kahan.
Mecz 2022: 61

Górnik Zabrze U-19 - West Bromwich Albion FC U-19 19.07.2022 (0-3)

Turniej Zlatý kahan

Att: 50 H: 17:15 Cena: 0 Kc MOV

Dopiero co skończyło się Euro U-19 kobiet, które rozgrywano w Czechach, w regionie tuż obok mojego zamieszkania a już nasi sąsiedzi zorganizowali kolejny turniej. Mowa tutaj o turnieju Złoty Palnik w wolnym tłumaczeniu. Dziewięć drużyn chłopców do lat 19 z Anglii, Polski, Ukrainy, Rumunii i Czech, podzielono na 3 grupy. Na zdjęciu autokar Ruhu Lwów, którzy grali swój przeciwko MFK Karvina o 15. Ja jednak udałem się tego dnia dopiero na kolejny mecz.

Moja 4 w tym roku wizyta na Kovonie i 7 w ogóle.

Na pierwszym planie młodzi Anglicy a dalej Górnicy z Zabrza.

Sztabowcy West Bromu.

W drużynie angielskiej nie brakowało czarnoskórych zawodników.

O ile w pierwszej bezbramkowej połowie Górnicy stwarzali sobie sytuacje pod bramką West Bromu o tyle w drugiej połowie jakby opadli z sił i zaczęli tracić bramki. Anglicy także mocno podkręcili tempo i skończyło się pewnym zwycięstwem Brytyjczyków 3-0.

Na koniec plakat rozgrywek. Najbardziej znana drużyna to chyba West Ham.