Fotorelacja wraz z opisem z meczu: Ekstraklasa. Sezon: 2021/2022.
Mecz 2021: 33

Piast Gliwice - Raków Częstochowa  25.07.2021 (2-3) 1-Poziom

Att: 4408 H: 15:00 Cena 30 zł MOV

Bilet zakupiony w internecie.

Przed meczem rozdawano okolicznościowe koszulki z podobizną Hiszpana Gerarda Badii, który w czasie tego meczu, pożegnał się z Piastem Gliwice, po ośmiu latach spędzonych w klubie.

Zielono-żółto-czarna flaga, zgodowicza klubu z Gliwic tj. GKS-u Jastrzębie.

Wymyśliłem sobie jakiś czas temu, że każdego roku zobaczę chociaż jeden mecz Ekstraklasy na dowolnym stadionie. Rok temu były z tym niemałe problemy. Z kolei w bieżącym już w połowie roku pojechałem na Piasta i obowiązek został odhaczony. Tym samym passa trwa od 1998 roku.

Pożegnanie Gerarda Badii.

Jeszcze raz Gerard Badia i...

...szpaler. Hiszpan w tym meczu już nie zagrał.

Piast na niebiesko.

Sędzia główny tj. Szymon Marciniak.

Raków to wicemistrz Polski z zeszłego sezonu i zwycięzca Pucharu Polski. Przeskok zaliczyli niesamowity. Kiedy byłem na jedynym domowym meczu Rakowa w Częstochowie w 2014 roku, wtedy pod dowództwem niejakiego Jerzego Brzęczka, jako II-ligowiec odpadli z Pucharu Polski w rundzie przedwstępnej - Link.

Czerwiński.

Żyro.

Oprawa Piasta "Dziękujemy Badia"

Kibice Rakowa w dobrej liczbie w sektorze gości.

Piast dobrze rozpoczął mecz, ponieważ prowadził 1-0 po pięknie wykonanym rzucie wolnym (gol na filmie). W drugiej połowie mógł podwyższyć rezultat na 3-1, ale nie wykorzystali rzutu karnego. Chwilę później Raków wyrównał na 2-2 a następnie zdobył bramkę na 2-3. Zwycięski gol padł z rzutu karnego. Piast przegrał wygrany mecz.

Na koniec ciekawy kapelusz jednego z kibiców Piasta a na niej wpinki klubów Ekstraklasy.