niedziela, 5 maja 2019

LKS Kończyce Małe - Spójnia Zebrzydowice 05.05.2019

Fotorelacja wraz z opisem z meczu: Klasa okręgowa 2018/2019 grupa: Bielsko-Biała.
Mecz 2019: 24

LKS Kończyce Małe - Spójnia Zebrzydowice 05.05.2019 (3-1) 6-Poziom
Att: 220 H: 15:00 Cena: 5 zł FOT MOV
Stadion LKS Kończyce Małe

Historia dzieje się na naszych oczach. Bilet, który miał numer z tyłu, uprawniał do losowania nagród w przerwie meczu. Takich atrakcji dla widzów to ja się w Kończycach Małych nie spodziewałem.

Po raz ostatni na meczu Spójni w Kończycach Małych, byłem w 2013 roku. Na te zawody przyjechałem po kilku godzinach odpoczynku, po podróży z Gdańska.

Już za chwilę Wielkie Derby Gminy Zebrzydowice.

Gospodarze na żółto-czarno.

Jeszcze na 20 minut przed meczem, trybuna była dosłownie pusta. Ostatecznie frekwencja była bardzo przyzwoita, bo w liczbie 220 osób.

W przerwie rozpoczęło się wspomniane losowanie nagród. Zwycięzcy mogli liczyć na...

...porcję grochówki, albo karnet na siłownię.

Tomasz Knapik nie szczędził uprzejmości pod adresem sędziego. Kilka jego decyzji, były nazwijmy to...

...dyskusyjnymi. Według miejscowych, arbiter sprzyjał gościom. Ponadto spotkanie było bardzo ostre z czym średnio radził sobie rozjemca.

Od początku meczu swoje tempo narzucili gospodarze, którzy do tego spotkania przystępowali z ostatniego miejsca w tabeli z jedną wygraną na koncie. Do przerwy gładko wygrywali 2-0 ze Spójnią. Po przerwie ostro do pracy wzięła się Spójnia. Sunął atak za atakiem, ale piłka do bramki wpadła tylko jeden raz. Do remisu nie doszło nawet w sytuacji, kiedy gospodarze musieli radzić sobie w dziesięciu, po czerwonej kartce jednego z nich. Wtedy stało się coś nieoczekiwanego, ponieważ trzeciego gola zdobyła drużyna z Kończyc i mecz zakończył się wynikiem 3-1.

Od 14 meczów ligowych z rzędu  na których byłem w czasie spotkania wyjazdowego Spójni,  nie byłem świadkiem zwycięstwa tej drużyny. Bilans: 0-4-10.