Fotorelacja wraz z opisem z meczu A-klasa Skoczów, sezon 2017/2018.

Orzeł Zabłocie - Wisła Strumień 01.10.2017 (2-3) 7-Poziom
Att:420 H:15:00 Cena: 5zł FOT MOV
Stadion Orzeł Zabłocie

Bilet na derby Gminy Strumień o mistrzostwo klasy A.

Fajnie się złożyło, że ten mecz zaplanowano na niedzielę. Gdyby był w sobotę, raczej miałbym na niego nie po drodze. W każdym razie, po raz pierwszy miałem przyjemność oglądać te zacne derby.

Orzeł na biało-czerwono.

Derby jak derby, czyli nie brakowało ostrej gry.

Derby, słoneczna pogoda, niedziela to były powody rewelacyjnej wręcz frekwencji jak na warunki A-klasy. Widzów doliczyłem się ponad 400. Do tej pory od A-klasy w dół byłem świadkiem wyższej frekwencji tylko dwukrotnie: Granica II Ruptawa (Jastrzębie Zdrój) - Odra 1922 Wodzisław Śląski 19.11.2011 oraz Piast Cieszyn - Błyskawica Kończyce Wielkie 08.06.2014.

Nie zabrało tych co być nie powinno.

Holenderskie Derby.

Na zdjęciu zorganizowana grupa fanów ze Strumienia. Drogę do Zabłocia pokonali na piechotę. W drugiej części gry prowadzili doping (film), podkreślając min. bliskie stosunki z Ruchem Chorzów.

Na takim typowo wiejskim boisku w obecności tylu widzów, spotkanie oglądało się rewelacyjnie. Ponadto nie był to nudny mecz pomimo 0-0 do przerwy. Od początku optyczną przewagę mieli gospodarze i to chyba oni byli faworytem spotkania patrząc na tabelę (Orzeł - lider, Strumień - gdzieś tam daleko). Pierwsza bramka planowo była autorstwem Orła, po interwencji bramkarza ze Strumienia i strzale z najbliższej odległości. Następnie Wisła wyszła na prowadzenie po dwóch golach z rzutów karnych (film)  i jednej bramce z akcji. W samej końcówce meczu, kiedy obiekt już do połowy opustoszał, drugą bramkę zdobyli gospodarze i wynikiem 2-3 zakończył się mecz.