sobota, 28 października 2017

Ruch Zdzieszowice - Górnik II Zabrze 28.10.2017

Fotorelacja wraz z opisem z meczu: III liga grupa: III; Sezon 2017/2018.
Mecz 2017: 80
Ground nr: 354.Ruch Zdzieszowice - Górnik II Zabrze 28.10.2017 (3-3) 4-Poziom 
Att:160 H:14:00 Cena: 10zł FOT MOV
Stadion Miejski (Zdzieszowice)


Bilet popularnych "Zdzichów". Co ciekawe, każdy widz miał przydzielone swoje miejsce.

Kiedy w dniu 19.07.2014 wracałem pociągiem z domowego meczu Odry Opole przez Zdzieszowice to postanowiłem w tym momencie, że w kolejnym tygodniu odwiedzę "meczowo" to właśnie miasto. Wizyta była jednak ciągle odkładana i tak z około tygodnia...

... zrobiły się ponad 3 lata.Trybuna fajnie komponuje się z okolicznym drzewostanem.

Czyściutko.A to nie wiem co to jest.

Trybuna kryta.

Ogrodzenie.


Górnik II na czerwono.

Z przeciwnej trybuny, oglądając mecz na stojąco, na pewno jest ograniczona widoczność z góry.Do kompletu publiczności, sporo zabrakło tego dnia. Nieco ponad 150 widzów, pofatygowało się na mecz w to zimne, sobotnie popołudnie.


Góra Świętej Anny. Odległość w linii prostej, dokładnie 4,5 km.

Po przerwie nastąpiła zmiana trybuny.

Drużyna Ruchu w tym sezonie okupuje rejony strefy spadkowej. W poprzednim sezonie, do ostatniej kolejki walczyli o awans do II ligi z GKS-em 1962 Jastrzębie. Jeżeli chodzi o Puchar Polski to parę tygodni temu odpadli w 1/8 finału grając swój domowy mecz w Opolu z Legią Warszawa.
Na głównej trybunie, nie zabrakło także VIP-ów.


Zdzieszowicki "Blaszok".
W Zdzieszowicach przede wszystkim zależało mi na zaliczeniu ładnego stadionu. Na miejscu okazało się, że mecz także był dobry widowiskiem, ze sporą liczbą goli. Wynik zmieniał się następująco: 1-0 (sytuacja sam na sam z bramkarzem po strzale po ziemi, z odległości 10 metrów, w długi róg bramki), 1-1 (strzał z około 15 metrów w długi róg bramki), 2-1 (po strzale z około 10 metrów), 2-2 (podobnie jak na 1-1), 2-3 (rzut wolny - gol na filmie), 3-3 (po strzale z najbliższej odległości). Spiker przed meczem poinformował, że Górnik w tym sezonie jeszcze nie zremisował. W dniu dzisiejszym pierwszy remis stał się faktem.

Po tym meczu, w końcu mój  bilans meczów i stadionów w województwie opolskim jest lepszy, niż w dalekiej Hiszpanii. W drodze do domu zwiedziłem pomnik powstańca. Na początku miałem jednak inne skojarzenia, nawiązując do tego typu pomników, co np. w Rzeszowie ;).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz