Fotorelacja wraz z opisem z meczu: Ekstraklasa 2016/2017.
Mecz 2017: 5

Piast Gliwice - Lech Poznań 18.02.2017 (0-3) 1-Poziom
Att:3875 H:20:30 Cena: 30zł FOT MOV
Stadion Piast Gliwice

Poprzedni rok czekał na zaliczenie chociaż jednego meczu Ekstraklasy aż do grudnia (także Gliwice). W tym roku stało się to już w lutym.

Piast na czerwono.

Nagłośnienie z którego wydobywał się głos młynowego Piasta było tak głośne, iż spokojnie zagłuszało doping kibiców.

Niestety sektor gości przez cały mecz pozostał pusty.

Do przerwy wynik brzmiał 0-2. Wtedy już wiedziałem, że ustanowiłem nowy rekord w licznie oficjalnych meczów piłkarskich z rzędu, w których padła chociaż jedna bramka. Było to dokładnie 74 spotkanie piłkarskie z bramką. Poprzedni wynik bezbramkowy: LKS Goczałkowice Zdrój - MKS Lędziny 02.04.2016 (0-0) 6-Poziom Link.

Na meczu z Legią w grudniu było 1292 nowych kibiców. Tym razem tylko 244.

Z numerem 22 w drużynie Lecha wystąpił Ukrainiec Wołodymyr Kostewycz, który dał się wcześniej poznać jako entuzjasta bandery.

Od początku meczu do ataku ruszył Piast. Pudłował jednak w nieprawdopodobnych więc sytuacjach. Po około 20 minutach gry inicjatywę powoli przejmował Lech i jeszcze przed przerwą prowadził 2-0 (pierwszy gol na moim filmie). W drugiej połowie Piast już nie istniał na boisku. Zaprezentował poziom rodem z I-ligi. Lech dorzucił jeszcze trzeciego gola i wynikiem 0-3 zakończył się mecz. Tabela: 14 i 4.