sobota, 4 lutego 2017

Piast Gliwice - MKF Solne Miasto Wieliczka 04.02.2017 (Futsal)

Fotorelacja wraz z opisem z meczu: Ekstraklasa Futsal, sezon 2016/2017.
Piast Gliwice - MKF Solne Miasto Wieliczka 04.02.2017 (3-2) 1-Poziom (Futsal) 
Att:? H:18.00 Cena: 5zł Gliwice - Hala Jasna 31 FOT MOV


Bilet na Ekstraklasę futsalu kosztował tylko 5 zł, czyli nawet o 50% taniej niż w czasie moich poprzednich wizyt w tym miejscu.


Po raz trzeci pojawiłem się na Ekstraklasie futsalu, gdzie jednocześnie były to trzy oficjalne mecze tej dyscypliny sportu. Wszystkie te spotkania odbyły się w Gliwicach w hali przy ulicy Jasnej. Wcześniej w roli gospodarza występowała tutaj drużyna o nazwie GAF-Jasna Gliwice. Obecnie jest to popularny Piast Gliwice.

Gospodarze w tradycyjnych strojach na niebiesko-czerwono.
Na boisku po lewej gwiazda gospodarzy, Przemysław Dewucki, który kiedyś wystąpił nawet w Reprezentacji Polski. W tym meczu kibice długo musieli czekać na jego pierwszego gola.

W czasie meczu widziałem tylko jednego akredytowanego fotoreportera.W czasie zimy raczej odpoczywam od meczów. Piłkarskie sparingi rzadko kiedy mnie interesują. Czasem jednak oglądam inne dyscypliny sportu. W ostatnich latach jest to najczęściej siatkówka, nieco częściej hokej no i właśnie futsal. Polubiłem tą odmianę piłki nożnej ponieważ sam często grywam na hali, przez co spotkania już z góry są dla mnie atrakcyjne. Ponadto niniejsze zawody trzymały w napięciu do końca, ponieważ goście dwukrotnie łapali kontakt bramkowy. Oczywiście dochodziło do sytuacji, kiedy Wieliczka wycofywała bramkarza w celu uzyskania przewagi liczebnej w polu. Ostatecznie mecz wygrali gospodarze 3-2.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz