niedziela, 14 czerwca 2015

Spójnia Zebrzydowice - Olza Pogwizdów 14.06.2015

Fotorelacja wraz z opisem z meczu 25 kolejki: Klasa A 2014/2015, grupa: Skoczów.
Spójnia Zebrzydowice - Olza Pogwizdów 14.06.2015 (2-2) 7-Poziom 
Att:200 H:14:00 Cena: 5FOT MOV
Stadion Spójnia Zebrzydowice
Na mecz zapraszają Sebastian Nowak oraz Dawid Piguła! Jak ważnego meczu dotyczyło to zaproszenie w dalszej części posta.

Trybuna główna... za jedną z bramek.

Gospodarze na niebiesko.

W tym roku było to dopiero moje pierwsze spotkanie w Zebrzydowicach.

Na pierwszym planie Grzegorz Kopiec.


Murawa jak zwykle rewelacyjnie przygotowana przez gospodarza obiektu.Z trójki sędziowskiej widoczny na pierwszym planie asystent Frenke ma za sobą przeszłość bramkarską w... seniorach Spójni Zebrzydowice (Link do fotki nieznanego autora z 28.08.2004 roku, gdzie Spójnia podejmowała rezerwy Podbeskidzia B-B).


Odkąd liczę widzów na meczach niższych lig, to w czasie tego meczu w Zebrzydowicach odnotowałem rekordową frekwencję. Doliczyłem się około 200 osób.Jeszcze raz sędziowie: Patla, Lorek, Frenke. Na co dzień reprezentują Podokręg Rybnik.

Spotkanie zapowiadało się arcyciekawie. Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek, zajmująca pozycję lidera z 6 punktową przewagą, ekipa Spójni Zebrzydowice podejmowała broniącą się przed spadkiem Olzę Pogwizdów. Nie patrząc na wynik wicelidera z Drogomyśla, gospodarzom wystarczał remis, aby wygrać skoczowską A-klasę. W pierwszej połowie, planowo na prowadzenie wyszła Spójnia. Potem jednak spodziewając się łatwego zwycięstwa, zaprzestali ataków. Wykorzystali to jednak goście, którzy pod koniec pierwszej połowy złapali kontakt, na początku drugiej połowy wyszli na prowadzenie! W tym momencie wiadomo było, że wicelider wygrywa swój mecz i kwestia awansu miałaby się rozstrzygnąć w ostatniej kolejce w Drogomyślu w meczu na szczycie, gdzie przyjechać miała Spójnia. Na szczęście gola na wagę remisu zdobyła żywa legenda Spójni, jej kapitan, Grzegorz Kopiec.

Po końcowym gwizdku sędziego otworzono szampany, a piłkarze...

...założyli specjalnie przygotowane na ten cel koszulki z napisem: KKS Spójnia Zebrzydowice - Mistrz skoczowskiej klasy A w sezonie 2014/2015. Gratulacje dla Spójni za zdobycie mistrzostwa. Mam nadzieję klubowi nie brakuje ambicji i przystąpi do rozgrywek w lidze okręgowej. Po raz ostatni w tej klasie rozgrywkowej Zebrzydowice grały w sezonie 2004/2005 - Link do strony 90minut. Wtedy jednak przed reorganizacją rozgrywek był to piąty poziom, obecnie szósty. Liga okręgowa to także największy sukces klubu z Zebrzydowic.

Po meczu była jeszcze pamiątkowa fotka, którą zaprezentowano nawet na portalu zebrzydowice.net.

Poza dziennikarzami portalu beskidzkapilka.pl na meczu był także operator groundhopperskiej strony Rafal on tour, który obecnie mieszka w bliskiej okolicy Warszawy. Jak sam przyznał, jeszcze dzień przed meczem Spójni był na meczu w Gdańsku na Polonii. Nawiasem mówiąc to nie pierwsza wizyta tak znamienitych gości na Spójni, w klubie mi bliskim, gdzie kiedyś rozegrałem nawet kilka meczów w niższych kategoriach wiekowych: Inni goście: Krzysiek z Nysy, Marek z Raciborza, Daniel z Wojkowic.

Z powodu tego historycznego wydarzenia, zamieszczam składy obu drużyn.

2 komentarze: