Fotorelacja wraz z opisem z meczu: C-klasa Racibórz II.
Mecz 2023: 31

LKS Zwonowice - KS Stal Kuźnia Raciborska 14.05.2023 (2-1) 9-Poziom

Att: 170 H: 17:00 Cena: 5 zł MOV

Głównym powodem mojej ponownej wizyty w Zwonowicach była informacja od klubu o pojawieniu się wejściówek. Nie zawiodłem się. Cegiełki były duże, efektowne i kolorowe.

Klub przed meczem zapodaje fajną muzę jak Liquido - Narcotic, czy Bryan Adams - Summer Of '69.

W drużynie gości (na biało-niebiesko) wzrostem wyróżniał się bramkarz.

Miejscowi fani odpalili w czasie meczu grilla gazowego.

Kneel before my majesty :P

Przez dłuższą chwilę szalik na tym zdjęciu był tak trzymany.

Ten mecz C-klasowy, zgromadził aż 170-osobową publikę. No, ale spotkał się wicelider z liderem tabeli.

Obiekt charakteryzuje się dużą odległością od ławek dla kibiców, do linii bocznej boiska. Nie wiem, czy to nie jest rekord niższych lig, spośród boisk, które odwiedziłem.

Na meczu dostrzegłem Tomka, byłego bramkarza Zwonowic i kolegi ze studiów. Jeżeli to czytasz wybacz, że nie podszedłem ;/. Przynajmniej jest okazja do ponownej wizyty. Swoją drogą zdziwiło mnie, dlaczego na meczu pojawiło się tak dużo fanów odświętnie ubranych, a żadnej knajpy i imprezy w pobliżu nie widziałem.

"Zwinięty Szaliczek" gospodarzy.

Tego dnia na szczęście dopiero od 80 minuty zaczęło lekko, a po meczu mocno padać. To z czego słynie boisko w Zwonowicach, poza wspomnianej odległości ławek od boiska to fakt, iż plac gry pod jedną bramką jest "pofalowany" i ogólnie płyta jest jakby pod kątem. Właśnie to miało duży wpływ na bramkę na 1-0 dla gospodarzy, która padła już w pierwszych kilkunastu sekundach, co czyni ją chyba najszybciej widzianą na żywo. Zwonowice przeprowadzili szybko akcję, wysoki bramkarz gości wyszedł szybko do piłki na przedpole, ale potknął się o nierówną płytę (!!!) i upadł. Gospodarzom pozostało skierowanie piłki do pustej bramki. Nie ma to jak korzyść własnego boiska! Wyrównanie padło w drugiej połowie, po strzale z bliskiej odległości. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy, którzy trafili na 2-1 w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Tym sposobem Zwonowice wyprzedzili w tabeli o jeden punkt gości z Kuźni Raciborskiej. Finał ligi będzie tutaj ciekawy.