niedziela, 23 stycznia 2022

TS ROW Rybnik - UKS ISD-AJD Częstochowa 23.01.2022 (Futsal)

Fotorelacja wraz z opisem z meczu futsalu kobiet: I liga Grupa Południowa. Sezon: 2021/2022.

TS ROW Rybnik - UKS ISD-AJD Częstochowa 23.01.2022 (2-3)

2-Poziom Futsal-Kobiety

Att: 25 H: 16:00 Cena: 0 zł MOV

Hala ZS Ekonomiczno-Usługowych (Rybnik)

Nie było to specjalnie planowane, ale udało mi się drugi raz odwiedzić tą halę i po raz drugi na futsalu kobiet. Co ciekawe kiedy byłem tutaj pierwszy raz, ponad dwa lata temu, wtedy także był zepsuty automat do napojów.

Już w czasie rozgrzewki zauważyłem, że rybniczanki w zielonych koszulkach, to już nie te same "siłowe" fighterki co dwa lata temu.

Do ciekawego i rzadkiego zdarzenia doszło w pierwszej połowie przy wyniku... 0-0. Dwie zawodniczki gości, wymieniły na swojej połowie 27 podań, po czym piłka w końcu powędrowała na połowę przeciwnika i nastąpiła od razu strata. Cała sytuacja jest na filmie - Link. Jednym słowem typowa Tiki-Taka. Co ciekawe, to trener dał taką wytyczną, tuż przed opisaną sytuacją.

To 38-letnia Daria Kasperska. W CV ma chociażby 15 występów w kadrze Polski, oczywiście w tradycyjnej odmianie piłki nożnej.

W czasie meczu była jeszcze jedna ciekawa sytuacja. Otóż jedna z zawodniczek pomyliła linie i chciała wznowić grę, przy linii bocznej, będąc już na placu gry. Na zdjęciu przedstawiam prawidłowe wykonanie autu.

Petra Zdechovanova reprezentowała Słowację w 43 meczach!

Ze stanu 0-3, gospodynie doprowadziły do wyniku 2-3. Pomimo wycofania bramkarki w końcówce meczu, jakoś w moim odczuciu chyba zabrakło sił, aby przeprowadzić chociaż jedną groźną akcję bramkową, która dałaby remis.