niedziela, 29 lipca 2018

Piast Cieszyn - Spójnia Zebrzydowice 29.07.2018

Fotorelacja wraz z opisem z meczu Okręgowego Pucharu Polski (Skoczów). Sezon 2018/2019
Mecz 2018: 41

Piast Cieszyn - Spójnia Zebrzydowice 29.07.2018 (1-1 k. 4-1)
Okręgowy Puchar Polski (Skoczów) Att: 130 H: 17:00 Cena: 0 zł FOT MOV
Stadion MOSiR (Cieszyn)

Spójnia na biało.

Wstęp na mecz był bezpłatny, ale w zamian gospodarze zachęcali do zakupu gadżetów Piasta, oraz kiełby w cenie 5 zł.

Widzów było około 130, czyli pozytywnie jak na sezon ogórkowy i Puchar Okręgowy. Nie zabrakło także wielu fanów Spójni.

W pierwszej połowie trochę się rozpadało, ale na szczęście tylko na kilkanaście minut.

Bramki padły dopiero w drugiej połowie. Rozpoczął Piast na 1-0. Pod koniec meczu Spójnia wyrównała po strzale z bliskiej odległości. Po 90 minutach wynik meczu brzmiał 1-1. Wtedy spiker dumnie ogłosił, iż będzie dogrywka. Tym razem jednak ni hu... hu... ponieważ podobno zmienił się regulamin meczów pucharowych w okręgu, czy podokręgu i w wyłonieniu zwycięzcy od razu decydowały karne. Piast Cieszyn tuż przed końcem meczu zmienił bramkarza na rzuty karne.

W rzutach karnych wystarczyły cztery serie, ponieważ strzały Spójni dwa razy obronił wspomniany rezerwowy bramkarz Piasta. Rok temu w tej samej fazie pucharowej, Spójnia także przegrała na wyjeździe z Piastem. Piast podobnie jak rok temu w dalszym ciągu gra w niższej klasie co Spójnia.

Był to mój setny mecz z rzędu w którym padł minimum jeden gol. Gdyby w tym meczu padł wynik 0-0, oczywiście nie liczyłbym serii rzutów karnych do swojej statystyki. Na spotkanie przyjechał także Rafał (Tychy) blog: footballsightseeing.