Fotorelacja wraz z opisem z meczu Klasa C 2015/2016, grupa: Rybnik.

Odra Wodzisław Śląski - LKS Skrbeńsko 26.03.2016 (2-1) 9-Poziom
Att:130 H:11:00 Cena: 0FOT MOV
Stadion Gosław Sport Center nr 3 (Wodzisław Śląski)

Ta prawdziwa Odra Wodzisław Śląski rozgrywa obecnie swe mecze w Ośrodku Treningowym Gosław w Wodzisławiu Śląskim, na poziomie C-klasy (9-Poziom). O ile się nie mylę docelowo będzie to jednak drużyna rezerw (?). Niniejszy mecz ze Skrbeńskiem miał zostać rozegrany jesienią, ale został dwukrotnie odwołany. Raz nie zgodziła się Policja, a innym razem plany pokrzyżowała pogoda.

Powyższe zdjęcie wykonałem 11.11.2015, czyli niemal pół roku temu. Wtedy nie udało mi się zaliczyć tutaj meczu, ponieważ drużyna gości tj. Piast Leszczyny nie przyjechała na to spotkanie.

Po przyjechaniu na niniejszy mecz także pomyślałem, że spotkanie może się nie odbyć. Jak widać nikt się nie rozgrzewał i nie było nawet bramek. Na szczęście ośrodek dysponuje trzema płytami i właśnie na trzecim boisku...

...trwał przedmeczowy rozruch.

Gospodarze na biało-czarno. Mecz zapowiadał się ciekawie ponieważ obie drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli. Zwycięzca, mógł wskoczyć nawet na podium.

W Wielką Sobotą widzów pojawiło się wiele.

Ośrodek z taką płytą chyba mógłby się ubiegać o goszczenie jakieś reprezentacji, gdyby Euro w Polsce miało się dopiero odbyć.

W oddali stok narciarki z orczykiem (to nie żart).

Kibice Odry wywiesili jedną flagę i prowadzili doping od czasu do czasu. Wiele przyśpiewek pozostało jeszcze z czasów Ekstraklasy.

W czasie meczu wypatrywałem, czy pojawił się fan club Odry z Cieszyna. Na mecze Ekstraklasy mieli nawet charakterystyczne bluzy. Niestety chyba odpuścili to spotkanie. Obawiam się jednak, iż w chwili obecnej już nie tylko to.

W przerwie meczu asystenci zamienili czarną garderobę na czerwoną.

"Proszę na trybuny" - tekst sędziego do dwóch ubliżających mu kibiców, którzy stali obok ławki rezerwowych. Trybuna jak widać imponująca :).

Po golu.

Pomimo idealnej murawy spotkanie nie było porywające. Do przerwy więcej okazji stworzyli sobie goście, ale to Odra prowadziła do przerwy 1-0 po zaskakującym strzale z rzutu wolnego (film). Po przerwie drużyna Skrbeńska wyrównała także po rzucie wolnym (film). Mecz wygrali jednak gospodarze 2-1.

W Gosławiu byłem pierwszy raz na meczu. Pozostały do zdobycia jeszcze dwa boiska, ale "na siłę" nie będę ich już zaliczał.