sobota, 12 września 2015

Odra Centrum Wodzisław Śląski - Górnik Radlin 12.09.2015

Fotorelacja wraz z opisem z meczu 6 kolejki: Klasa A 2015/2016, grupa: Rybnik.

Odra Centrum Wodzisław Śląski - Górnik Radlin 12.09.2015 (3-1) 
7-Poziom Att:160 H:16:30 Cena: 5FOT MOV
Stadion MOSiR (Wodzisław Śląski)Przed meczem znalazł się czas na odświeżenie sobie, co znajduje się w Wodzisławiu Śl.

Rynek.

Małe pobudzenie, w razie gdyby mecz miałby być nudny.

Stadion znajduje się przy ul. Bogumińskiej.


Kto zrozumiał perypetie serialu "Moda na sukces", to będzie wiedział co działo się z Odrą po jej spadku z Ekstraklasy. W czasie gry na zapleczu najwyższej ligi nastąpił upadek. Wtedy klub się reaktywował i rozpoczął rozgrywki od najniższej ligi (C-klasa). Ten stan rzeczy nie trwał długo, ponieważ w wyniku fuzji z klubem z Bogdanowic z województwa opolskiego, nastąpił "awans" aż na czwarty poziom rozgrywkowy. Po sezonie czy dwóch Odra postanowiła przepisać się z opolskiego ZPN do śląskiego ZPN. Tutaj pojawił się problem bodajże z KRS-em, przez co klub już drugi sezon (!!) nie może grać w IV lidze. Jedynie na co mogli liczyć zagorzali kibice Odry, to utworzenie C-klasowych rezerw, do  czego nawiązuje w/w plakat. Mecze drużyna jednak nie rozgrywa na Stadionie MOSiR, lecz w jakimś ośrodku treningowym. W między czasie, od tego sezonu do rozgrywek przystąpił klub...

Odra Centrum Wodzisław Śląski i to nie wiedząc jakim cudem już od poziomu A-klasy. Fanatycy Odry jednak nie identyfikują się z tym tworem, który swe mecze rozgrywa właśnie na stadionie MOSiR.

Moja 55 meczowa wizyta na tym stadionie zaraz stanie się faktem. Ostatni raz byłem tutaj jesienią 2012 roku. Ekstraklasy już tutaj dawno nie ma, ale dla wspomnień trzeba tu od czasu do czasu powracać. :P
Napis "Sektor Rodzinny" już zamalowany. Obecnie jest w remoncie. Ciekawe, co tutaj powstanie?
Sektor "Y" na skraju trybuny krytej. Z tego miejsca widziałem pierwszy mecz na poziomie Ekstraklasy.

Wejście do spikera.


Dokładna nazwa klubu brzmi: Młodzieżowy Klub Piłkarski Odra Centrum Wodzisław Śląski.


Gospodarze na czerwono.

Pogoda do oglądania meczu była idealna.

Pomimo upływu lat, murawa w dalszym ciągu jest w stanie idealnym.

Trener i kierownik gospodarzy mieli swoje koszulki z napisem. Z trybun w stronę kierownika popłynął nawet żart: "Kierowniku daj dwa złote". :)

Tak wyglądały dawne loże VIP.


Do czego to doszło, że dzisiaj dzieciaki mają telefony i koszulki ze swoimi nazwiskami.Stadion nie jest może nowoczesny, ale zadbany.


W czasie meczu jeden z kibiców mocno ubliżał jednemu z piłkarzy. Słysząc to żona piłkarza, mocno nadała niesfornemu fanowi. Doszło nawet do sytuacji, że sam piłkarz poprosił o zmianę i po przebraniu się szybko udał się na ostrą wymianę argumentów z kibicem. Do bijatyki jednak nie doszło.


Od początku spotkania zarysowała się przewaga gospodarzy, co udokumentowali dwoma golami. Po przerwie mecz się wyrównał. Kiedy kibice gości w końcówce meczu opuszczali powoli już stadion, trzecią bramkę strzeliła Odra. Następnie chyba już w doliczonym czasie gry honorowego gola zdobył Radlin (bramka na filmie). Wynik końcowy 3-1. Odra jest wiceliderem, Górnik w połowie stawki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz