wtorek, 28 kwietnia 2015

KS 27 Gołkowice - Dąb Gaszowice 28.04.2015

Fotorelacja wraz z opisem z meczu 18 kolejki (zaległa): Liga okręgowa 2014/2015, grupa: Katowice III.

KS 27 Gołkowice - Dąb Gaszowice 28.04.2015 (1-1) 6-Poziom
Att:130 H:17:30 Cena: 7FOT MOV
Stadion KS 27 Gołkowice

Bilet 7 PLN. Okręgówka prawie tak samo droga jak w Paniówkach (Katowice IV).

Ode mnie do Gołkowic, najkrótsza droga prowadzi przez Czechy.

Pierwszy kościół w Gołkowicach oraz...

...drugi kościół.

A już w 2017 kolejny jubileusz, bo 90-lecie.

W Gołkowicach do tej pory byłem raz na meczu i była to tylko końcówka spotkania. Z tego też powodu już od dawna planowałem powtórkę. Dwa razy zmieniałem plany w ostatniej chwili. Innym razem gdy tu przyjechałem mecz został przeniesiony do pobliskiego Godowa. W minione Święta Wielkanocne także planowałem tutaj mecz, ale właśnie spotkanie z Gaszowicami odwołano z powodu zimowej aury. Właśnie dzisiaj odbyła się cała zaległa kolejka i w końcu nic nie stanęło na przeszkodzie aby zobaczyć mecz.

Dąb Gaszowice na zielono.

Tomasz Świerzyński (na ławce piąty od prawej) na ławce rezerwowych. Zawodnik ten ma na koncie nawet bramkę w... Ekstraklasie. Na boisko wszedł dopiero w drugiej połowie.

Mecz z Wielkiej Soboty przełożono na dzisiaj, a wcale aura nie była jakaś komfortowa. W czasie meczu strasznie wiało, przez co bramkarze mieli problemy z wybijaniem piłek z piątego metra. Po przerwie odczucie zimna jeszcze bardziej wzrosło ponieważ zaczęło padać.

Spotkanie na szczęście nie zawiodło, które od początku miało żywy przebieg. Lekką przewagę z gry mieli gospodarze, ale do goście po niespodziewanym rzucie karnym wyszli na prowadzenie. Po przerwie po ładnym strzale z rzutu wolnego wyrównali gospodarze. Wynikiem 1-1 zakończyło się to spotkanie (obie bramki są na moim filmie). Duży plus dla obu drużyn ponieważ w końcówce meczu, jedni jak i drudzy chcieli strzelić zwycięskiego gola. 10 i 8 - pozycje w tabeli.