niedziela, 20 lipca 2014

Odra Opole - Garbarnia Kraków 19.07.2014

Fotorelacja wraz z opisem z meczu Pucharu Polski: Runda przedwstępna (Poziom centralny). To za razem moje pierwsze spotkanie w sezonie 2014/2015 oraz po dokładnie miesięcznej przerwie.Odra Opole - Garbarnia Kraków 19.07.2014 (5-0) Puchar Polski  
Att:400 H:17:00 Cena: 10zł FOT MOV
Stadion Miejski (Opole)
 

Na mecz Odry w Opolu jakoś zawsze nie było mi po drodze pomimo, że to znane i ładne miasto, a stadion przyzwoity. W lipcu jednak oficjalnych meczów jak na lekarstwo, więc kiedy w rundzie przedwstępnej Pucharu Polski domowy mecz mieli zagrać opolanie to zdecydowałem się właśnie na ten wyjazd. Wcześniej pod uwagę brałem jeszcze mecze w Zdzieszowicach oraz Pawłowicach Śląskich, także w ramach Pucharu Polski. 

W Opolu pojawiłem się na około 4 godziny przed meczem. Pogoda była wyśmienita, chociaż słońce dawało trochę w kość.Odra.
Przedmeczowe ładowanie akumulatorów.

Dworzec PKP i stadion dzieli raptem 2 km odcinek. Po drodze są wszystkie najciekawsze miejsca w mieście tzn. Rynek, Kanał Młynówka, Staw Zamkowy oraz słynny Amfiteatr Tysiąclecia, który niestety umknął mi podczas zwiedzania.

Wejście do budynku klubowego, który znajduje się za jedną z bramek.

Obie ekipy w obecnym, nowym sezonie reprezentować będą czwarty poziom rozgrywkowy (odpowiednio: III liga opolsko-śląska oraz III liga małopolsko-świętokrzyska). Łączy ich także to, iż obie drużyny to spadkowicze z II ligi (zachodnia i wschodnia).

Pod trybuną główną można zobaczyć ciekawe zdjęcia z historii Odry Opole. Mnie najbardziej zainteresowały takie jak: zgrupowanie w Algierii, Mecz Odra Opole-Legia Warszawa, Mecz Polska-Finlandia w Opolu.

Wspomniana trybuna główna powstała stosunkowo niedawno. Wizerunek nieco psuje trochę brudny beton oraz dach, który nie jest nad wszystkimi miejscami siedzącymi. Ponadto krzesełka posiadają zbyt niskie oparcia.

Zastanawiałem się po co te otwory. Miało to jednak swoje zastosowanie, czego nie ma na innych stadionach. Można postawić w jednym z nich aparat, ustawić samowyzwalacz i pstryknąć sobie fotkę.

Modliłem się przed meczem aby na trybunę z której miałem oglądać mecz nie padało słońce. Na szczęście modły zostały wysłuchane ;).


Za budynkiem klubowym ładnie prezentowała się wieża ciśnień. Podobna stoi obok stadionu Piasta Gliwice. Co ciekawe do Opola przyjechałem pociągiem i to właśnie z... Gliwic.

Tęcza w pełnym słońcu podczas zraszania boiska. Kiedyś takiego efektu niestety nie sfotografowałem na meczu Cracovii. Tym razem jednak byłem na to gotowy jak włączono natryski.

Po mojej prawej ręce był sektor kibiców prowadzących doping. Po przeciwległej stronie trybuny znajdował się sektor gości, który pozostał pusty.


Odra na czerwono-niebiesko, a popularni "Brązowi" w biało-brązowe pasy. Kraków i pasy do tej pory inaczej mi się kojarzyły :).

Na przeciwną, starą trybunę z wału ziemnego chyba nie są sprzedawane bilety. Komuś jednak udało się wejść, gdzie miejsca na plażowanie było sporo.

Tablica świetlna albo to co po niej zostało.

Mecz był obsługiwany piłką Brazuca, którą rozgrywano mecze zakończonych 6 dni temu Mistrzostw Świata w Brazylii.

Co do mistrzostw to kibice standardowo już domagali się od sędziego przy rzutach wolnych użycia sprayu, a także metody Goal-line technology ;/ kiedy to podczas jednej z akcji w drugiej połowie bramkarz Garbarnii wyraźnie złapał piłkę już w bramce.


Barwy Odry jednego z kibiców przypominały...

...stroje drużyny gości.

Sędzia z powodu upału zarządził w czasie gry dwie przerwy.


Po prawej Chorwat: Ivan Udarević.

Debiutant w bramce Odry tzn. 17-letni bramkarz Grzegorz Kleemann. Zebrał po meczu bardzo dobre noty min. kiedy to podczas jednej akcji wybronił dwie 100% sytuacje na strzelenie gola przez gości.

W barwach Grabowni zagrał Paweł Nowak, co odkryłem dopiero w domu. Zawodnik ten grał kiedyś z powodzeniem w Ekstraklasie min. w drużynie Cracovii.

Nie wypada tak stać pod tak dużą, bardzo duuużą...

...latarnią, nawet jeżeli jest to fotograf :)

Gospodarze dopingowali swoich pupili bardzo sporadycznie i to zazwyczaj kiedy na boisku działo się bardzo dobrze dla Odry. Niestety sezon wakacyjny w pełni. Prawdę mówiąc to spodziewałem się, że widzów może być jeszcze mniej a dopingu żadnego.

Spotkanie bardzo pewnie wygrali gospodarze 5-0, a ich dominacja ani przez chwilę nie podlegała dyskusji. Graczem meczu  Chorwat Ivan Udarević z powyższego zdjęcia - strzelec dwóch bramek. Co ciekawe mógł zdobyć jeszcze trzecią bramkę ale samobójczą. Trzy bramki z meczu są dostępne na moim skrócie filmowym powyżej.


Na koniec chciałem powiedzieć jak bardzo mi było żal ludzi, którzy woleli w ten gorący dzień chłodzić się w pobliskim basenie, aniżeli oglądać to ciekawe spotkanie, obfitujące w dużą liczbę goli. :P

1 komentarz:

  1. W Zdzieszowicach część publiki była prędzej na basenie :)).Kapielisko tez jest ulokowane niedaleko stadionu :)

    OdpowiedzUsuń