piątek, 20 czerwca 2014

Spójnia Zebrzydowice - Błyskawica Kończyce Wielkie 19.06.2014

Fotorelacja wraz z opisem z meczu 30 kolejki (ostatnia) A-klasa Skoczów,  sezon 13/14.

Spójnia Zebrzydowice - Błyskawica Kończyce Wielkie 19.06.2014 (4-0) 7-Poziom
Att:160 H:17:00 Cena: 5zł FOT MOV
Stadion Spójnia Zebrzydowice

Przez jaki okres można świętować 80-cio lecie? Na razie to tylko 2 lata.

Szpaler na cześć Grzegorza Tomaszka, zawodnika Spójni. Dla tego wieloletniego, zasłużonego zawodnika gospodarzy jak i GKS-u Jastrzębie był to ostatni mecz w popularnym Kolejarzu.

Widzów doliczyłem się więcej niż na meczu derbowym z Kończycami Małymi dwa tygodnie temu!

Na mundialu w tym czasie trwał mecz Kolumbia-WKS (2-1). Podczas ustawiania muru przez sędziego przy jednej z akcji jeden z kibiców słusznie krzyknął: "Sędzia, gdzie masz spray?" Dobrze, że jeszcze piłka w żadnej z akcji nie odbiła się od dolnej części poprzeczki. System Goal Line na pewno nie został jeszcze zamontowany na Spójni. :P

Przez 15 minut przerwy nad boiskiem przeszły obfite opady deszczu. Ktoś słusznie zauważył iż: "Porządne boiska właśnie mają włączone zraszacze w przerwie".

Pod dachem zmieściła się cała 160-osobowa publiczność.

Od paru sezonów w Kończycach Wielkich występuje były wyborowy strzelec Spójni, Grzegorz Brychcy. W tym meczu pojawił się na boisku w drugiej połowie.

W pierwszej połowie obie drużyny zaprezentowały już wakacyjną formę. W drugiej części gry gra była już ciekawsza co zaowocowało 2, 3 i 4 bramką dla gospodarzy. Przewaga Spójni w tym meczu nie podlegała dyskusji. Dzięki wygranej 4-0 i trzem punktom Spójnia wyprzedziła Kończyce Wielkie w tabeli i zakończyli sezon na 5 pozycji. Goście na 6 miejscu. Awans uzyskał Piast Cieszyn. W przyszłym sezonie Zebrzydowice szykują się arcyciekawe mecze derbowe z Kaczycami, którzy spadli z okręgówki oraz tradycyjnie z Kończycami Małymi. Do A-klasy awansował też Orzeł Zabłocie, na których czeka także derbowy rywal: Wisła Strumień.