niedziela, 21 lipca 2013

LKS Zabełków - LKS Wojnowice 20.07.2013 Boisko LKS Tworków

Na neutralnym boisku w Tworkowie spotkały się drużyny, które w sezonie 2012/2013 zajęły drugie miejsca w I i II grupie C-klasy podokręgu Racibórz. Taki o to dodatkowy mecz przewidywał regulamin gdyby jakaś drużyna występująca klasę wyżej, nadprogramowo opuściła jej szeregi. Tym sposobem zwycięzca tego meczu miał awansować do B-klasy tj. 8-Poziom rozgrywkowy.
 

LKS Zabełków - LKS Wojnowice 20.07.2013 (4-0) Baraż  

Att:150 H:18.00  
Cena:0zł  
FOT MOV
Stadion LKS Tworków

 
Tworków to powiat raciborski.

Do Tworkowa wybrałem się rowerem, a zaznaczyć muszę, że blisko nie było, bo aż 37 km w jedną stronę. Chciałem jednak ustanowić "dwoma kółkami" meczowy rekord odległości jadąc do miejscowości o względne łatwej trasie i dostatecznie blisko. Boisko w Tworkowie zaliczyłem przy drugim podejściu ponieważ miesiąc temu musiałem zawrócić w połowie drogi z powodu załamania pogody. Mimo wszystko dobrze się złożyło, ponieważ tego weekendu w okolicy oficjalnych meczów jak na lekarstwo z powodu przygotowań klubów do rundy jesiennej.

Stara trybuna

Nowa trybuna

Koło idealnie jajowate.
Piaskownica przed jedną z bramek,czyli atrakcja dla małolatów kiedy nie ma meczu.


Delikatnie zdewastowana część obiektu.

Tego zawodnika Wojnowic nazywali "Gruby". Przed meczem sprawował odpowiedzialną funkcję, polegającą na rozgrzaniu bramkarza.

Przed meczem sędziowie porównywali dane zawodnika z protokołu meczowego z dowodem osobistym, podchodząc do każdego (Patrz u góry skrót filmowy).

Tydzień temu byłem na Słowacji, gdzie była inauguracja nowego sezonu i rundy jesiennej a dzisiaj rozegrano mecz barażowy, który trzeba zaliczyć prawdopodobnie do rundy... wiosennej. Pory roku widocznie zwariowały :P. Podobno takie przypadki meczów barażowych w tym podokręgu to żadna nowość i dzieją się tutaj różne hocki-klocki. Przykład chyba z poprzedniego sezonu, kiedy nie do końca było jasne która drużyna ma wystąpić w barażu. Ostatecznie zagrała w nim jedna z drużyn, której prezes był wtedy we władzach tego podokręgu :).


Na meczu było co najmniej trzech fotoreporterów.
Jeżeli chodzi o przebieg spotkania to Zabełków zasłużenie wygrał to spotkanie, który miał przewagę przez niemal całe spotkanie i tym sposobem w przyszłym sezonie zobaczymy ich w B-klasie. Dwie z czterech bramek są dostępne na moim skrócie filmowym. Jeżeli chodzi o moją osobę to dopiero po raz pierwszy byłem na meczu barażowym.

Do przykrego zdarzenia doszło zaraz po końcowym gwizdku sędziego, kiedy to bramkarz LKS Wojnowice powalił kopniakiem jednego z podchmielonych kibiców.


2 komentarze:

 1. Mała korekta :)
  Rok temu Pawłów miał awansować w miejsce wycofanej Odry Nieboczowy,ale Ocice się odwołały i był baraż.Oczywiście kulisy tego rozstrzygnięcia to informacje nieoficjalne :).
  Zresztą zacytuję portal nowiny.pl:
  "W ubiegłym tygodniu podokręg Racibórz poinformował o tym, że LKS Pawłów (3. drużyna B klasy poprzedniego sezonu) zastąpi Odrę Nieboczowy, która wycofała się z rozgrywek A klasy. Wcześniejsza decyzja była podjęta tylko przez Wydział Gier bez zatwierdzenia przez Zarząd. - To tak jakby portier decydował, a nie dyrekcja - tłumaczy Stefan Ekiert prezes podokręgu, który w momencie podjęcia decyzji przez Wydział Gier przebywał na urlopie." :D


  W tym roku cytuję:
  "Natomiast jeżeli drużyna przed rozpoczęciem sezonu 2013/2014 nie zgłosi się do rozgrywek to wolne miejsce zajmuje kolejny zespół zajmujący premiowanym awansem z niższej klasy"

  A baraż wziął się z racji tego że są dwie gupy klasy C.

  OdpowiedzUsuń
 2. PS Najśmieszniejsze jest to,że drużyny które roktemu zostały wymanewrowane,czyli Pawłów i Zabełków w tym roku i tak zaliczyły awanse.O ile oczywiście o barażu nie decydował portier :D

  OdpowiedzUsuń