sobota, 25 lipca 2020

Tempo Puńców - Spójnia Zebrzydowice 25.07.2020

Fotorelacja wraz z opisem z meczu: Liga okręgowa śląska VI - I (Skoczów) Sezon: 2020/2021.
Mecz 2020: 11

Tempo Puńców - Spójnia Zebrzydowice 25.07.2020 (2-1) 6-Poziom
Att: 120 H: 17:00 Cena: 5 zł FOT MOV
Stadion Tempo Puńców

#Biletnadziś w Puńcowie, od mojej ostatniej wizyty, zdecydowanie uległ pogorszeniu.

Budynek klubowy a obok niego, pokaźnej wielkości ogródek piwny.

Stadion w Puńcowie to obiekt nr 38, gdzie na wyjeździe widziałem drużynę gości. Z obecnych dwóch grup skoczowsko-żywieckiej ligi okręgowej, o której mowa poniżej, nie byłem tylko w Ujsołach, Węgierskiej Górce, oraz na drugim boisku w Istebnej, gdzie obecnie gra Góral tj. Stadion na Zaolziu.

Goście na biało.

Poprzedni sezon w niższych ligach nie dokończono z powodu wirusa. Obecny zaczął się w dniu dzisiejszym, czyli nawet przed czasem w powiększonym składzie grup okręgowych. Powodem była rezygnacja ze spadków drużyn o czym zadecydowały związki. Pojawił się jednak problem wielu kolejek. Rozwiązano go w ten sposób, iż min. grupę skoczowsko-żywiecką podzielono na grupę skoczowską i grupę żywiecką. Po 4 najlepsze drużyny awansują do grupy mistrzowskiej grając każdy z każdym (14 kolejek?). Kolejne 6 drużyn każdych z grup utworzy grupę spadkową, a każda drużyna  rozegra mecz i rewanż z przeciwnikami z którymi nie grała w rundzie jesiennej (12 kolejek?).

Taki lipiec to ja szanuję, zamiast wody, piasku i allów.

W pierwszej połowie, optycznie przeważali gospodarze i po jednej z kontr prowadzili 1-0. Kolejne gole padły w drugiej połowie. Najpierw gospodarze podwyższyli na 2-0 (bramka na filmie z karnego), kiedy to goście prowadzili grę i atakowali. Pod koniec honorową bramkę zdobyła Spójnia po strzale z 15 metrów. Piłka najpierw odbiła się od słupka, a potem od pleców bramkarza i wpadła do bramki.

Od 21 meczów ligowych z rzędu na których byłem w czasie spotkania wyjazdowego Spójni, nie byłem świadkiem zwycięstwa tej drużyny. Czy to w nowym roku, czy to "po" pandemii, passa trwa w najlepsze.

Na koniec trochę humoru. Właściwie jest to prośba o wyjaśnienie, skąd wziął się fenomen żartów cieszynian na temat Puńcowa? :P