sobota, 25 lipca 2015

Lokomotiva Petrovice (Petrovice u Karvine) - MFK Vítkovice (Ostrava) 25.07.2015

Fotorelacja wraz z opisem z meczu o Puchar Czech. Pierwsza runda poziomu centralnego, sezon 2015/2016.

Lokomotiva Petrovice (Petrovice u Karvine) - MFK Vítkovice (Ostrava) 25.07.2015 (0-1)
Puchar Czech Att:250 H:17:00 Cena: 30Kc FOT MOV
Stadion Lokomotiva Petrovice

Przed meczem zobaczyłem kościół i hotel, które leżą tuż obok granicy z Polską, od strony Skrbeńska.

Około kilometra dalej stoi miejscowy zameczek.

Petrovice u Karvine nie jest to duża miejscowość ale stać ją na klub o nazwie Lokomotiva, który na co dzień reprezentuje czwarty poziom rozgrywkowy w Czechach. Dzisiejszego dnia w meczu 1 rundy Pucharu Czech (poziom centralny) podejmowali MFK Vitkovice. Od zbliżającego się sezonu drużyna z Ostravy, dzięki wykupionej licencji zagra o poziom wyżej niż Lokomotiva.

Do Petrovic nie mam daleko, to też byłem tutaj już na paru meczach. Ostatnio 3 lata temu, niemal równo co do dnia i także na meczu o Puchar Czech - Link.

Jak widzę flaga "Petrovicka Chelsea" ma się dobrze.

Jeden taki rezerwowy u gospodarzy oraz...

...dwóch takich w drużynie gości.

Gospodarze na biało.

O ile się nie mylę, w tym meczu debiutowała nowa trybuna kryta. Był to taki niewielki powód, że akurat to spotkanie wybrałem tego dnia. Gdyby jednak od lipca już wszystkie ligi rozgrywały swoje mecze, to pewnie Petrovice nie zagościłby na mojej liście meczów w tym roku.

Nie trzeba być detektywem aby na meczu w Czechach znaleźć budkę z piwem... oraz kiełbą.

Równiusieńko.

Także i na nowej trybunie...

...było trochę egzotyki.

Prognozy zapowiadały burze w czasie meczu, ale na szczęście nie spadła nawet jedna kropla.

Biorąc pod uwagę deficyt oficjalnych meczów w lipcu to spotkanie mogło się podobać. W pierwszej połowie lekką przewagę mieli goście. To właśnie autorstwa gości była jedyna bramka w tej części gry, po ładnym strzale głową. W drugiej połowie zaatakowali gospodarze, ale ich strzały, czy to z bliska, czy z daleka zawsze szybowały nad bramką. Ostatecznie wynikiem 0-1 zakończyło się spotkanie. Vitkovice w kolejnej rundzie zagra u siebie z MFK Karvina (2 poziom).