wtorek, 5 listopada 2013

Energetyk ROW Rybnik - Puszcza Niepołomice 02.11.2013

Drugi raz już w tym roku wybrałem się na domowy mecz Energetyka ROW. Ponowna wizyta była konieczna ponieważ od tego sezonu rybniczanie reprezentują już nie trzeci a drugi poziom rozgrywkowy w Polsce. Ponadto chciałem zobaczyć jak wygląda gra na nowej murawie na Miejskim.
Energetyk ROW Rybnik - Puszcza Niepołomice 02.11.2013 (0-1) 2-Poziom 
Att:2430 H:18.00
Cena: 10zł
FOT MOV
Stadion MOSiR (Rybnik)
Pierwsza liga w Rybniku (2 poziom rozgrywkowy).


W poprzednim sezonie trybuna na przeciwko krytej była zamknięta. Obecnie jednak jest inaczej gdzie jeden z sektorów jest zajęty przez fanatyków klubu.


W pierwszej jedenastce drużyny z Rybnika zagrało trzech byłych piłkarzy Odry Wodzisław za czasów gry w Ekstraklasie. Byli to Sławomir Szary, Mariusz Muszalik (prywatnie siostrzeniec Jana Furtoka)  i Marcin Nowacki (zdjęcie).
Ciekawe jak jest "Dopingujemy" po śląsku.


W przerwie konkurs dla kibiców pod batutą Magdy Figury, znanej Pani sędzi. Przed meczem obstawiałem nie kto wygra mecz ale jakim wynikiem remisowym zakończy się spotkanie. Do tej pory na 14 meczów drużyny z Rybnika w 1 lidze, aż 10 zakończyło się remisem. Mecz jednak wygrali goście z Niepołomic. Jedyna bramka padła w pierwszej połowie: strzał z 20 metrów, rykoszet i piłka wpada za kołnierz bramkarzowi ROW-u. Gospodarze mogli jednak w końcówce wyrównać (kolejny remis!) ale Puszcza miała po prostu więcej szczęścia tego dnia. Ogólnie spotkanie jednak nie było ciekawe. Po tej kolejce ROW jest na 14 a Puszcza w dalszym ciągu na ostatnim 18 miejscu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz