niedziela, 12 sierpnia 2012

Forteca Świerklany - GKS 1962 Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój) 12.08.2012

W weekend 11-12.08.2013 zaplanowano pierwszą kolejkę sezonu 2012/2013 w IV Lidze grupa Śląska II (piąty poziom rozgrywkowy), podczas której ja wybrałem się na spotkanie Fortecy z GKS-em 1962.

Forteca Świerklany - GKS 1962 Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój) 12.08.2012 (1-1) 5-Poziom
Att:500 H:17.00
Cena:6zł
FOT MOV1/7
Stadion Gminny (Świerklany)

Młyn miejscowych jak i kibice gości z Jastrzębia zajęli miejsca obok siebie pod trybuną krytą oddzieleni od siebie jedynie skromnym buforem. Fani GKS-u w drugiej połowie zaczęli "pozdrawiać" fanów Fortecy. Obawiając się pewnie liczebnej przewagi woleli nie odpowiadać na zaczepki . Także w drugiej połowie po wydrukowanym rzucie karnym dla gospodarzy kilku jastrzębian wtargnęło na boisko, co skończyło się interwencją białych kasków. Sędziowie sami zamęt robią, a potem się dziwią, że kibic nie umie zachować się na boisku.

Oddziały prewencyjne.

Faworytem spotkania była drużyna z Jastrzębia. Spotkanie rozpoczęło się zgodnie z planem kiedy to na prowadzenie wyszli goście. W drugiej połowie jak już napisałem powyżej, został podyktowany kontrowersyjny rzut karny dla gospodarzy, którego zamieniają na gola. Potem do końca wynik już nie uległ zmianie.