niedziela, 25 czerwca 2023

Przyszłość Rogów - Silesia Lubomia 25.06.2023

Fotorelacja wraz z opisem z meczu: A-klasa Racibórz - Baraż o awans do Ligi okręgowej - śląska III (Racibórz-Rybnik)

Mecz 2023: 47

Przyszłość Rogów - Silesia Lubomia 25.06.2023 (2-3)

Att: 1217 !!!  H: 17:00 Cena: 10 zł MOV

Pozytywne zaskoczenie, ponieważ w czasie mojej trzeciej wizyty na meczu w Rogowie, po raz pierwszy pojawił się bilet niezwiązkowy.

Mecz był połączony z festynem, chyba z okazji przywitania lata. Menu było bardzo bogate z kiełbasą, grochówką i gulaszem na czele. Były także napoje.

W tym sezonie działacze wymyślili sobie, iż w A-klasie raciborskiej i rybnickiej, drużyny z miejsc 2-5 zagrają baraże, wzorem I i II ligi polskiej. Po meczach półfinałowych, właśnie w Rogowie rozegrano finał. Kilka dni wcześniej byłem na identycznym meczu, ale w Mszanie (Podokręg Rybnik).

Mariusz Pawełek (zawodnik z tyłu), obecnie nie jest już bramkarzem, a... napastnikiem. Pochodzący z Lubomi zawodnik, ma na swoim koncie także bramkarski epizod w Reprezentacji. Dodać należy, że z Wisłą rozegrał wiele atrakcyjnych dla kibica meczów w tym w 2008 roku, dwumecz z FC Barceloną! W rewanżu w Krakowie nawet Wisła pokonała Katalończyków!

Lubomia na biało.

Tuż przed rozpoczęciem meczu, młyn gospodarzy odpalił pirotechnikę. Przez większość meczu prowadził doping.

Mariusz Pawełek w akcji.

Mecz już dawno się zaczął, a do kasjerów była jeszcze spora kolejka.

Ciężko było tego dnia przemieszczać się po obiekcie.

Jakby to powiedziała Stanisława Ryster, mecz toczył się w wyśmienitej aurze. Pogoda, festyn i mecz o awans sprawiły, iż odnotowałem rekordową frekwencję, spośród meczów na których byłem, z udziałem drużyn z niższych lig. Na podstawie zdjęć, licząc głowa po głowie, doliczyłem się 1.217 widzów. Uwzględniłem także kilkadziesiąt osób, tuż poza stadionem.

To już nie sensacja, ale taki mecz musiał być transmitowany na żywo w internecie.

Danie główne na meczu :P.

Druga oprawa gospodarzy. Kibice gości nie stworzyli nie wspierali dopingiem swojej drużyny i nie było z ich strony także pirotechniki.

No i goście popsuli święto w Rogowie, bowiem to właśnie Silesia Lubomia awansowała do okręgówki. Pierwszą bramkę spotkania zdobył Mariusz Pawełek (!!!), po pięknym strzale w długi róg bramki. Gospodarze zdołali wyrównać, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i błędzie dwóch bramkarzy (nominalnego i cofniętego Pawełka), którzy nie potrafili przerwać dośrodkowania na głowę strzelca bramki. Do przerwy było jednak 2-1 dla gości, po pięknie wykonanym rzucie wolnym tj. dośrodkowaniu i strzale głową - Film. Trafienie uzyskało sporo polubień na facebooku. Zrobił to chociażby znany w regionie zawodnik Mariusz Adaszek. Z kolei galerię meczową polubił Mariusz Pawełek. Za wszystkie lajki serdeczne dzięki. Po przerwie kibice obejrzeli dwie bramki tj. na 1-3 i 2-3. Obie podobne do trafienia na 1-2 tj. dośrodkowanie i strzał głową. Mecz zakończył się wynikiem 2-3.

Już po końcowym gwizdku sędziego, fani z Rogowa odpalili resztkę pirotechniki, chyba przygotowaną na ewentualną fetę.