sobota, 7 sierpnia 2010

Legia Warszawa - Arsenal Londyn 07.08.2010

Po wielu latach czekania kibice Legii Warszawa w końcu doczekali się nowego stadionu dla swojej drużyny. Na początek sierpnia zaplanowano wielkie otwarcie nowego obiektu, chociaż na razie wybudowano tylko trzy z czterech trybun, ale oczywiście i tak nie mogło mnie zabraknąć. Po różnych perturbacjach związanych z zamówieniem biletu poprzez internet, w końcu udało się nabyć wejściówkę i w dniu meczu wraz z "Prezesem" udałem się do Warszawy.

Legia Warszawa-Arsenal Londyn 07.08.2010 (5-6) Towarzyski
Att: 22836 H:17.00 FOT MOV11/15
Stadion Wojska Polskiego (Warszawa)

Jakieś tam puchary w jednym z pomieszczeń stadionu, pewnie nie za wygranie Ligi Mistrzów i Mistrzostw Polski.

Pod bramą spotkać można było w barwach wielu polskich kibiców Arsenalu, którzy nie byli zaczepiani przez kibiców Legii.

Nowe punkty kateringowe nie zawierają już w jadłospisie prostej kiełbasy z rożna tylko jakieś hamburgery i inne amerykańskie cuda.

Nowy stadion Legii a na przeciwko nowa Żyleta, która powili wypełnia się kibicami.

Nowa trybuna "Kryta" jeszcze w budowie.

Na meczu pojawił się sam Dariusz Dudek czyli były zawodnik Legii a prywatnie brat Jerzego Dudka.

Przed meczem odbyła się bardzo ciekawa ceremonia otwarcia, przypominająca nieco chociażby te które są pokazywane podczas otwarcia EURO.

Sen o Warszawie Niemena i balony poleciały w górę.

Słabo widoczni z mojej perspektywy kibice Arsenalu.

Łukasz Fabiański w bramce Arsenalu.

Legia.

Ławka rezerwowych gości z trenerem Wengerem na czele.

Pierwszą, historyczną bramkę na tym stadionie zdobył Argentyńczyk Cabral. W spotkaniu padł hokejowy wynik 5-6 dla gości przy czym do przerwy prowadziła Legia. Sporo bramek w tym tą pierwszą udało mi się nagrać. Filmy dostępne są na moim koncie na YouTube.

Już na pierwszym meczu dało się wyczuć jakim potencjałem będzie dysponowała nowa Żyleta jeżeli chodzi o doping. Doping był bardzo głośny i wyraźny pomimo tego, że siedziałem po drugiej stronie stadionu.

Po pierwszym meczu na nowym stadionie Legii przy ulicy Łazienkowskiej.

Na koniec dzięki stronie 90minut.pl składy obu drużyn. Na uwagę zasługuje fakt iż w bramce Legii nie zagrał żaden Polak a w bramce Arsenalu zagrali dwaj Polacy.